Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem

Spotkanie autorskie to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla czytelników, biblioteki i oczywiście samego twórcy. To szczególny czas przeznaczony na wymianę zdań, zadawanie pytań, rozmowę i słuchanie. Dlatego zawsze cieszymy się gdy naszą bibliotekę odwiedzają pisarki i pisarze aby na żywo spotkać się z czytelnikami. 14 listopada gościliśmy pana Sławomira Gortycha, autora bestsellerowego „Schroniska, które przestało istnieć’. Wielkiego miłośnika Karkonoszy i lokalnej historii. I właśnie o górach, Gustavie Elsnerze, właścicielu nieistniejącego już schroniska i jego latach świetności m.in. opowiadał pan Sławek podczas wtorkowego spotkania. Nie mogło też zabraknąć kulisów powstawania książek, twórczych rozterek i rodzinnych historii. Myślę, że w ciągu dwóch godzin pan Sławomir przekonał zebraną publiczność nie tylko do sięgnięcia po swoje książki, ale również do odwiedzenia Karkonoszy, zgłębiania ich historii i odkrywania tajemnic.  To był bardzo mile spędzony czas. Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy do biblioteki.