Lato w Bibliotece 2023 - Zagadkowo

Czy wiecie, że mózg potrzebuje takiego samego treningu jak reszta ciała? Zmuszanie go do podejmowania nowych wyzwań i aktywności poprawia jego kondycję.  Wspólne rozwiązywanie zagadek i logicznych łamigłówek to rozwijająca i wesoła zabawa dla wszystkich bez względu na wiek. Dlatego też tematem przewodnim tegorocznej akcji Lato w Bibliotece były zagadki ze świata sztuki, nauki, historii i geografii. Jaka jest największa piaszczysta pustynia na świecie?  Gdzie się znajduje? Na te pytania odpowiedzi udzielił nam pan Dominik, podróżnik, który przemierza świat na hulajnodze. O swoich przygodach opowiadał podczas naszych zajęć. Spotkania z ciekawymi ludźmi to niewątpliwie skarbnica wiedzy, ale inspiracji do ciekawych zajęć można szukać w wielu miejscach na przykład w książkach. „Zagadki detektywistyczne” to seria książek dla dzieci, która prowadziła nas poprzez epoki, wydarzenia i dzieła wielkich artystów, dostarczając informacji niezbędnych do rozwiazywania różnego rodzaju łamigłówek. Jednym słowem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Taka wspólna zabawa i rywalizacja dostarcza wiele emocji i właśnie emocjom poświęcany był jeden dzień naszych zajęć. Jak sobie z nimi radzić? W jaki sposób rozwiązywać konflikty? Co zrobić aby uniknąć konfliktowych sytuacji? To trudne tematy na które staraliśmy się znaleźć odpowiedzi. I tak oto bardzo szybko i pracowicie upłynęły nam dwa tygodnie bibliotecznych zajęć. Dziękujemy dzieciom za obecność i zaangażowanie i życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.