Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Biblioteka dla najmłodszych

Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie

Wystawa stała

Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie jest samorządową instytucją kultury, utrzymywaną z budżetu Gminy Zwierzyn.

GBP w Zwierzynie tworzą: Biblioteka główna w Zwierzynie oraz Filia Biblioteki w Górkach Noteckich. Warunki korzystania z Biblioteki określa Regulamin.

Zbiory biblioteki stanowią książki papierowe i audiobooki dla dzieci, dorosłych i młodzieży, a wśród nich:

• literatura piękna (polska i zagraniczna),
  • literatura naukowa (encyklopedie, słowniki, podręczniki etc.),
  • literatura popularno-naukowa (biografie, poradniki, podróże, sport i rekreacja, przewodniki, publicystyka etc.).
  • literatura obcojęzyczna (m.in. w jęz.: angielskim, francuskim, niemieckim).

Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany nowościami wydawniczymi.

Biblioteka posiada też bogatą ofertę czasopism papierowych, z których można skorzystać w bibliotece. Są to: Gazeta Lubuska, Ziemia Strzelecka, Tygodnik Powszechny, Świerszczyk, Cogito, Victor Junior, Victor Gimnazjalista, Kumpel, Twój Styl, Pani, Charaktery, Bibliotekarz, Karta. W naszej bibliotece dostępne są również e-wydania dzienników: Gazeta Wyborcza oraz Dziennik Gazeta Prawna. Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Biblioteka wyposażona jest w osiem stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

W naszych placówkach można skorzystać z usług kserograficznych.

Każdy użytkownik biblioteki może w naszych placówkach miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w imprezach kulturalnych.

Godziny otwarcia:

• Poniedziałek - 10 00 -18 15