Zabawa na medal, czyli Olimpijskie Biblioferie 2022

Jaka jest różnica między igrzyskami olimpijskimi, a olimpiadą? Co oznaczają kolorowe koła na fladze olimpijskiej? Z jakiej odległości musza trafić do tarczy biatloniści? Na te i wiele innych pytań poznawaliśmy odpowiedzi podczas feryjnych zajęć w bibliotece, bo właśnie zimowe igrzyska były tematem przewodnim tegorocznych Biblioferii. Przez cztery dni zajęć poznawaliśmy różne olimpijskie symbole, oraz zimowe dyscypliny sportowe. Nie mogło także zabraknąć sportowych rozgrywek tych indywidualnych i drużynowych. Skoki, biegi, konkurs rzutów do celu, mecze curlingowe i hokejowe. Te ostatnie wzbudziły najwięcej emocji wśród uczestników, a do tego zabawy integracyjne i manualne. Mamy nadzieje, że czas spędzony z nami nie był stracony i był przedsmakiem czekających nas sportowych emocji już niebawem.

• Czterech chłopców ustawionych w pozycji biegaczy narciarskich.
  • Czworo dzieci, dziewczynka i trzech chłopców ustawionych w pozycji biathlonistów. W rękach trzymają karabiny wykonane z balonów
  • Dziesięcioro dzieci siedzących w okręgu, oglądają prezentację związaną z zimowymi dyscyplinami sportu
  • Trzy dziewczyny grające w hokeja. Kije wykonane z balonów. Zabawa w bibliotece.