Po drugiej stronie lustra, czyli zaczarowany świat Alicji - warsztaty malarskie dla dzieci

• Zaczarowany świat Alicji - warsztaty malarskie dla dzieci - foto 1

• Zaczarowany świat Alicji - warsztaty malarskie dla dzieci - foto 2

• Zaczarowany świat Alicji - warsztaty malarskie dla dzieci - foto 3

• Zaczarowany świat Alicji - warsztaty malarskie dla dzieci - foto 3

Po drugiej stronie lustra, czyli zaczarowany świat Alicji

Po drugiej stronie lustra jest taka kraina, w której…. No właśnie, na pewno każdy z nas będąc dzieckiem miał gdzieś swoją zaczarowaną krainę, w której czuł się bezpiecznie wyjątkowo i wszystko tam się mogło zdarzyć. Taka prywatna kraina czarów. Niestety wraz z wiekiem nasze baśniowe marzenia bledną i zaczarowany świat Alicji coraz bardziej przypomina zwyczajną prozę życia. Na szczęście są ludzie, którzy mimo upływających lat wciąż pielęgnują w sobie swój baśniowy świat. Jedną z takich osób jest pani Sylwia Gromacka-Staśko, artystka, malarka z Zielonej Góry, która w ubiegłą sobotę poprowadziła w GBP w Zwierzynie warsztaty malarskie dla dzieci. Pod życzliwym okiem pani Sylwii dzieci przemieniły zwykły biblioteczny regał w barwne dzieło sztuki. Teraz z blatów i półek zerkają na nas barwne króliki, uśmiechające się koty, a filiżanka herbaty zachęcająco paruje. W ciągu trzech warsztatowych godzin nasza biblioteka zamieniła się w kolorową krainą z bajki. Oprócz świetnej zabawy dzieci zyskały wiedzę o tym, w jaki sposób posługiwać się farbami akrylowymi, jak cieniować, mieszać ze sobą kolory. Mamy nadzieję ze tą wiedzę jaszcze kiedyś wykorzystają i że chociaż w małym stopniu malarka zaraziła je swoją pasją i pozytywnym patrzeniem na świat.