Konkurs "Widziałem przyszłość" Spotkania z książką online

Konkurs spotkania z książką na stałe zapisał się w obchody Tygodnia Bibliotek. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia formuła konkursu była zmieniona. Zamiast wystąpień na żywo i prezentacji stanowisk uczestnicy stanęli w szranki przy pomocy Internetu. Bohaterem tegorocznych potyczek była literatura science fiction i Stanisław Lem, patron roku 2021. Uczniowie klas VI i VII musieli odnaleźć różnice, wypełnić test, uzupełnić luki w tekście.

Zwycięzcami konkursu zostali:

klasa VI: I miejsce - Karolina Pachulska - 34 pkt., II miejsce - Gabriela Sztandera - 30 pkt., III miejsce - Zuzanna Lanczak - 29 pkt. Klasa, która zwyciężyła w konkursie to klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Górkach Noteckich.

Klasa VII : I miejsce Jagoda Basińska - 38 pkt., II miejsce - Hanna Gawrych - 36 pkt., III miejsce - Wiktoria Gągoł - 32 pkt. Zwycięską klasą została klasa VII b ze Szkoły Podstawowej w Zwierzynie.

Poniżej prezentujemy pełną punktację w obu kategoriach wiekowych:

Klasa VI: Aleksandra Dopierała - 28 pkt., Hanna Olik - 26 pkt., Dominik Dąbrowski - 26 pkt., Łukasz Pyszka - 26 pkt., Oktawia Ślusakowicz - 23 pkt., Ines Pszonak - 23 pkt., Paulina Lis - 21 pkt., Maciej Machnio - 16 pkt.

Klasa VII: Michał Hawrot - 31 pkt., Natalia Rzepecka - 29 pkt., Justyna Sidorowicz - 29 pkt., Oliwia Dylewska - 28 pkt., Julia Krawczyk - 28 pkt., Weronika Dąbrowska - 25 pkt., Małgorzata Winiarska - 23 pkt., Mateusz Zieliński - 18 pkt.

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

• Konkurs online

Widziałem przyszłość