Awantura na podwórku, czyli spotkanie z Wiesławem Drabikiem

• Awantura na podwórku - spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Na podwórku awantura, a wszystkiemu winna…

„Na podwórku awantura, a wszystkiemu winna…” jak myślicie, kto? Uczniowie klas drugich i trzecich z Górek i Zwierzyna nie mieli z tym najmniejszego problemu. Bezbłędnie odgadywali kolejne strofy dziecięcych rymowanek, choć nie był to żaden konkurs dla szkół podstawowych, lecz spotkanie autorskie.

Czas akcji wtorek dziewiąty czerwiec. Miejsce - biblioteka w Górkach Noteckich, w roli głównej Wiesław Drabik pisarz i ilustrator książek dla dzieci.

Pan Wiesław opowiadał o swojej przygodzie z literatura dziecięcą, o pracy redaktora i ilustratora, a swoją opowieść przeplatał swymi wierszykami wciągając dzieci w zabawy językowe. Uczniowie rymowali, odpowiadali na łatwe i trudne pytania z wielu dziedzin np. przyrody, bezpieczeństwa czy sportu. I nikogo nie trzeba było ciągnąc za język, gdyż Pan Wiesław okazał się także świetnym znawcą dziecięcej psychiki. Wprowadzając elementy rywalizacji, potrafił do czynnego udziału w spotkaniu zaangażować całą zgromadzoną publiczność i to nie tylko dziecięcą. To było bardzo miłe spotkanie pokazujące, że literatura może bawić, uczyć i śmieszyć.