Biblioferie 2019 - Wielcy i mali odkrywcy

Czy nauka może być zabawą, a zabawa nauką? Na pewno tak odpowiedzą ci, którzy choć raz byli w jakim centrum nauki lub interaktywnym muzeum. My niestety nie dysponujemy takimi możliwościami, jednak myślę, że uczestnicy naszych tegorocznych Biblioferii mimo skromnych możliwości, świetnie się bawili i przy okazji uczyli. Tegoroczne biblioteczne zajęcia podczas ferii zimowych poświęcone były wybitnym postaciom polskiej nauki. W jej tajniki wprowadzili nas Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Kazimierz Prószyński i Stefan Drzewiecki. Każdy z nich dokonał przełomowego odkrycia w swojej dziedzinie, a dla nas stał się pretekstem do wprowadzenia dzieci w świat astronomii, chemii, fizyki i sztuki filmowej. Przecież nic tak nie rozbudza wyobraźni jak możliwość doświadczenia i eksperymentowania. Podczas naszych zajęć budowaliśmy samoloty i łodzie podwodne. Badaliśmy właściwości różnych substancji. Poznawaliśmy zjawiska fizyczne i tworzyliśmy własne animacje. Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece nie był stracony, a zabawa połączona z nauką rozpali wyobraźnie młodych odkrywców i wynalazców. Na zakończenie naszych Biblioferii najaktywniejsi uczestnicy zajęć pojechali z nami do kina Cinema 3D na film „Chłopiec z burzy”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w naszej zimowej propozycji spędzenia wolnego czasu oraz współorganizatorowi Sołectwu Zwierzyn I Sierosławice za wsparcie.

• Fotorelacja z Biblioferii 2019 - foto 1

• Fotorelacja z Biblioferii 2019 - foto 2